Sutto Family

Od roku 1933 rodina Sutto s láskou a oddaností pokračuje ve významné vinařské tradici. Tři generace, které dokázaly rozvíjet rodinný podnik díky obdělávání vinic v Campo di Pietra, kraji vín Piave mezi Trevisem a Benátkami, a díky výběru nových pozemků v oblasti Valdobbiadene, domově Prosecca, a v oblasti Collio, kraji vynikajících friulských vín. Dnes Giuseppeho vnuci, Ferrucciovi synové, pokračují ve výzkumu a obnově rodinné enologické kultury. 

Vinařství Azienda Agricola Sutto

Láska k tomuto území dala vzniknout třem osobitým a osobním značkám, které jsou výrazem silného propojení tradice a inovace.

  • Sutto
  • Batiso
  • Polje

 

No alt text provided for this image
Sutto

Farma Sutto se nachází v Campo di Pietra. V této oblasti, kde se víno pěstuje již více než dva tisíce let, se zrodilo víno naší rodinné tradice. Díky půdnímu profilu a blízkosti Jaderského moře mají vinice Sutto ideální klimatické podmínky, které nám umožňují vyrábět naše vynikající vína z Piavy.

No alt text provided for this image
Sutto
SUTTO Pinot Grigio DOC VENEZIE 2020 0,75 l

Batiso

Iniciační rituál pro lásku k vínu, "křest vínem Prosecco": to je význam názvu tohoto vína. Připomíná tradici regionu Treviso, která vypovídá o skutečné vášni pro víno a především pro naši zemi a její vzácné plody, pěstované v oblasti DOCG, které dávají život Sutto Prosecco.

No alt text provided for this image
Batiso
Prosecco BATÍSO Valdobbiadene DOCG Superiore Brut 0,75 l

Polje

Na slunné straně kopce v oblasti Collio se zrodilo vinařství Polje, jehož název je odvozen od charakteristických krasových jeskyní této oblasti. Tato země, známá mimo jiné produkcí odrůd Friulano, Ribolla a Sauvignon, dává život elegantním a osobitým vínům Sutto. Půdy v regionu jsou převážně vápencové slínovce a pískovcové flyše.

No alt text provided for this image
Polje
No alt text provided for this image

Další "dobrodružství" manželů Suttových

Kromě vinařství se rodina Sutto věnuje také pohostinství. Provozují restauraci a hotel v Noventa di Piave, kde se k vínům podávají kulinářské speciality. Kromě toho Suttovi otevřeli dvě malé vinotéky, kde se můžete najíst a zakoupit rodinná vína.

No alt text provided for this image
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz

Affiliate program