Partnerství a certifikáty

PARTNERSTVÍ A CERTIFIKÁTY

Vysoká kvalita kávy Dersut je potvrzená mnoha osvědčeními vydanými hlavními italskými a evropskými organizacemi. Uvnitř závodu probíhají neustálé kontroly fungování a hygieny každého jednotlivého stroje a pečlivé testy vzorků, které zaručují dodržování kvalitativních standardů stanovených pro každou výrobní fázi.

Dersut patří mezi zakládající členy Italského seskupení pražíren kávy (Gruppo Italiano Torrefattori Caffè – GITC), které bylo založeno v roce 1954. Toto seskupení, jehož předsedou je hrabě Giorgio Caballini, vedle různých důležitých činností v oboru, uděluje certifikát a označení „Espresso Italiano di Qualità” (Kvalitní italské espresso – se zaregistrovanými a uloženými pravidly) pouze těm pražírnám, jejichž cílem je dokonalý výrobek. Mezi „excelentními“ pražírnami nemohla chybět Dersut, která, poté, kdy její nejlepší směsi získaly certifikát kvality, dále oceňuje a certifikuje zákazníky, kteří si to nejvíce zaslouží.

Stále v roce 2014 se společnost Dersut stal členem SCA (Specialty Coffee Association), globální asociace, která prosazuje kulturu kvalitní a vynikající kávy. Kromě toho jsme partneři INEI (Národní institut Italského espressa) a Vypravěči chutě.

Ocenění Gold Medal za naši směs Oro Top Quality v rámci International Coffee Tasting 2014, hojně frekventované mezinárodní soutěže a senzorické laboratoře pro rozvoj a výzkum kvality. Hodnotné vítězství, když si uvědomíme, že se soutěže vyhlášené Mezinárodním institutem degustátorů kávy zúčastnilo 149 směsí pocházejících z 15 zemí.

Non Plus Ultra – Držitel ceny GOLD MEDAL 2016.

Právě za účelem ochrany kvalitního espressa a oceněných standardů vzniklo v září 2014 v Coneglianu „Konzorcium na ochranu tradičního italského espressa“. Na popud Giorgia Caballiniho, předsedy konzorcia, který chce společně se skupinou podnikatelů zabývajících se kávou valorizovat autentické espresso, synonymum italských výrobních procesů a kvality.

Od roku 1949 je společnost Dersut spojena s asociací Unindustria Treviso (od 15. června 2018 Assindustria Veneto Centro – podnikatelé z Padovy a Trevisa), s níž nepřetržitě spolupracuje.

Dersut je také Certifikovaným italským espressem (Espresso Italiano Certificato).
Díky výzkumu prováděnému Mezinárodním institutem degustátorů kávy a Studijním centrem degustátorů, kterého se zúčastnily tisíce konzumentů, bylo možné stanovit, čemu dávají zákazníci v případě espressa přednost, a porovnat tyto výsledky s názory odborníků. Tak se zrodilo Certifikované italské espresso (Espresso Italiano Certificato), které je chráněné Národním institutem pro italské espresso a které umožnilo jednou provždy definovat perfektní espresso, to, které nikdy nezklame očekávání konzumentů. První směsi Dersut získaly označení Espresso Italiano Certificato.

Mezi získanými oceněními se vyjímá i Ocenění kvality Dina Villaniho (1993), které Italská kulinářská akademie uděluje každý rok podnikům, které se vyznačují dlouhodobě kvalitní gastronomickou produkcí. Jedná se o významné ocenění, protože pouze jeho držitelé se stávají členy „Klubu kvality“, který v Itálii propaguje a rozšiřuje kulturu enogastronomických výrobků vysoké kvality.

Cena Comisso se zrodila v Trevisu v roce 1979 a je dílem skupiny přátel stejnojmenného treviského spisovatele. Jeho cílem je valorizovat svět kultury, institucí a společnosti, a za tím účelem každoročně uděluje cenu jednomu italskému dílu v oblasti prózy a bibliografie. Dersut věří tomuto projektu a patří mezi „Spřátelené firmy ceny Comisso“.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz

Affiliate program